QSFP-H40G-AOC15M
QSFP-H40G-AOC15M
40GBASE Active Optical Cable, 15m
Produits apparentés
Catalyst 2960-C Switch, Cisco, Switch et Accessoires Cisco
Switch cisco WS-C2960C-12PC-L
0 out of 5(0)Manufacturer: Cisco
Product ID: WS-C2960C-12PC-L
Product Description: 2960C PoE Switch 12 FE PoE, 2 x Dual Purpose Uplink, LAN Base
Product Type: Ethernet Switch
Total Number of Network Ports: 12
Token Ring Port: No
LRE Port: No
Uplink Port: Yes
USB: YesEthernet Technology:
Gigabit Ethernet
Fast EthernetNetwork Technology: 10/100/1000Base-T
10/100Base-TX
Number of Total Expansion Slots: 2
Expansion Slot Type: SFP
Shared SFP Slot: Yes
Number of SFP Slots: 2
Standard Memory: 128 MB
Memory Technology: DRAM
Flash Memory: 64 MB
PoE (RJ-45) Port: Yes
Input Voltage: 110 V AC 220 V AC
Power Source: Power Supply
Form Factor: Rack-mountable Desktop Wall Mountable
Height: 1.8″
Width: 10.6″
Depth: 9.4″
Weight (Approximate): 4.10 lb
Number of PoE (RJ-45) Ports: 12SKU: n/a -
Cisco, Switch et Accessoires Cisco
Switch cisco WS-C3560V2-48TS-S
0 out of 5(0)Manufacturer :Cisco Systems, Inc
Manufacturer Part Number: WS-C3560V2-48TS-S
Product Type: Switch – 48 ports – L3 – Managed
Form Factor Rack mountable – 1U
Switch Ports 48 x 10/100 + 4 x SFP
Routing Protocol RIP-1, RIP-2, HSRP, static IP routing
Encryption Algorithm SSL
Authentication Method Kerberos, RADIUS, TACACS+, Secure Shell v.2 (SSH2
Flash Memory 32 MB Flash
Interfaces 48 x 10Base-T/100Base-TX – RJ-45
1 x console – RJ-45 – management
4 x SFP (mini-GBIC)
Power Device Power supply – internal
Voltage Required AC 120/230 V ( 50/60 Hz )
Features Redundant Power System (RPS) connector
Width :44.3 cm
Depth :29.5 cm
Height: 4.4 cm
Weight: 4.6 kg
MTBF: 301,886 hour(s)
Compliant Standard:s CE, GOST, CISPR 24, NOM, EN55024, EN55022 Class A, CISPR 22, EMC, UL 60950-1, IEC 60950-1, EN 60950-1, FCC Part 15 A